Revizyon Burun Estetiği

Revizyon Burun Estetiği

Günümüzde tıp ve teknolojinin birbirine entegre bir şekilde gelişmesiyle beraber, insan bedenindeki birçok estetik operasyonun başarı oranı oldukça artmış durumdadır. Özellikle yüz bölgesindeki hassas ve mikro estetik işlemlerindeki ilerleme, estetik operasyonlarından çekinen kişiler için cezbedici bir unsur haline gelmiştir. Bazı estetik operasyonlardan sonra, birtakım istek veya sorunlar neticesinde revizyon operasyonlar gerekebilmektedir. İşte revizyon burun estetiği de bunlardan biridir.

Revizyon Burun Estetiği Nedir?

Burun estetiği, yüzdeki diğer estetik müdahalelerden daha önemli olabilmektedir. Zira burun, konumu ve toplumdaki algısı nedeniyle önemli bir organdır. Burnun, insan yüzünün tam ortasında durması ve yüzün adeta merkezi olmasıyla ilk bakışta dikkati üzerine çekmektedir. Bu nedenlerle burun üzerinde yapılan estetik operasyonlar oldukça hassastır. Burunda yapılan estetik müdahalelere rinoplasti adı verilir. Kişi, geçirdiği rinoplasti operasyonunun ardından bazı fonksiyonel veya anatomik problemlerden ya da meydana çıkan görüntüden dolayı memnun olmazsa revizyon rinoplasti, diğer adıyla revizyon burun estetiği ameliyatı olur.

Revizyon burun estetiği operasyonunun gerekçeleri genelde burunda eğilmeburun tıkanıklığı ve asimetrik görüntüdür. Bunların dışında, kişi burnun yeni halinden memnun kalmayarak da revizyon operasyon talep edebilir.

Yapılan araştırmalar sonucunda burun estetiği operasyonlarının %10-15’inde istenmeyen neticeler çıkabiliyor. Revizyon burun estetiği de bu gibi durumlarda operasyonu başarıya erdirmek adına devreye giren ikincil bir operasyon olarak karşımıza çıkıyor. Fakat revizyon ameliyat için ilk operasyonun ardından en az bir yıl geçmesi gerekmektedir.

Hangi Durumlarda Revizyon Burun Estetiği Yapılır?

Burun estetiğinden beklenen görüntünün oluşmaması veya fonksiyonel ve anatomik sorunlar olduğunda revizyon bir operasyon talep edilebilir. Bu sorunları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

  • Kişinin derin nefes alımlarında burun valfinin kapanması ya da içeriye yeterli miktarda hava girmemesi
  • Gerçekleştirilen ilk burun operasyonunda burun sırtındaki kemerin yeteri kadar alınamaması sonucu oluşan estetik bozukluk
  • Yapılan ilk operasyonda burun ucunda bulunan düşüklüğün giderilememesi veya burun ucunun şişmiş olarak görünmesi
  • Burun ucunun aşırı kaldırılması nedeniyle burun deliklerinin karşı açıdan net olarak görülmesi
  • İlk ameliyatta burnun yüze göre yeterince küçültülmemesi ya da gereğinden fazla küçültülmesi

Revizyon Burun Estetiği Sonrası İyileşme

Revizyon burun ameliyatı sonrasında herhangi bir komplikasyon yaşanmadığı takdirde hastalar ameliyat oldukları gün taburcu olmaktadır. Revizyon burun estetiği operasyonunun ardından göz bölgesinde morluklar ve şişkinlikler görülmesi olası durumlardır. Yüzdeki bu görüntü 3-4 gün içerisinde kaybolmaktadır. Gerçekleştirilen revizyon rinoplasti sonrası yapılan değişiklikler neticesinde daha uzun bir iyileşme süreci yaşanabilir. Çünkü yeni müdahaleler, daha fazla komplikasyona neden olabilmektedir. Netice itibarıyla ameliyat geçiren kişiler yaklaşık 10-15 gün içerisinde normal hayatlarına dönebilirler. Revizyon ameliyatının sonuçları 6 ay içerisinde kendini göstereceği için hastaların bu süre zarfında sabırlı olmaları gerekmektedir.

Detaylı Bilgi ve Randevu İçin:
Telefon : 0530 843 21 41
WhatsApp : 0530 843 21 41
Instagram : @doc.dr.erkanesen

Kocaeli Revizyon Burun Estetiği | Kocaeli Revizyon Rinoplasti
İzmit Revizyon Burun Estetiği | İzmit Revizyon Rinoplasti

Whatsapp
Hemen Ara