Dolgu Uygulamaları

Dolgu Uygulamaları

Yaşlanma, stres ve birtakım genetik problemler nedeniyle cildimizde bazı deformasyonlar meydana gelebilir. Ciltte sertleşme ve kırışıklıkderide beliren yaşlanma ve yüz konturlarındaki bozulmalar vücutta zamanla ortaya çıkan deformasyonlardan en yaygın olanlardır. Elbette medikal estetik müdahalelerle bu durumların üstesinden gelmek mümkün. Bu tür şikayetleri olan kişiler, çeşitli dolgu uygulamaları sayesinde ilgili bölgedeki deformasyonun onarılması neticesinde daha güzel bir görünüme kavuşabiliyor.

Dolgu Uygulamaları Nelerdir?

Öncelikle dolgu ve kırışıklık tedavisi farklı işlemlerdir. Kırışıklık tedavisinde ilgili bölgeye protein enjekte edilirken dolgu uygulamalarında ise problemli yerlere hyalüronik asit enjekte edilir. Dolgu uygulamaları yüzde bulunan ince kırışıklık, çukur, hafif veya orta seviyedeki ağız ve burun etrafındaki çizgileri doldurmakta etkili bir çözümdür.

İnsan yaşlandıkça ciltteki elastin doku, kollajen ve hyalüronik asit oranlarında azalma yaşanır. Dolgu uygulamalarında, azalmış olan hyalüronik asite küçük iğneler aracılığıyla takviye yapılır. Hyalüronik asit yapısı itibarıyla jel kıvamındadır. Cilt altı dokuların dolmasını ve bu sayede su tutma kapasitesini artırıp ilgili bölgede bir yoğunluk sağlamak için tercih edilir. Netice itibarıyla cilt daha sağlıklı bir forma kavuşurken; aynı zamanda da daha genç bir görünüme sahip olunur.

Hyalüronik Asit Ne İşe Yarar? Faydası Nedir?

Vücudumuzda halihazırda bulunan hyalüronik asitin birçok faydası bulunmaktadır. Hyalüronik asit, bağlayıcı fonksiyonu bulunan bir polimer çeşididir. Bu asitin en önemli özelliği yoğun bir nemlendirici etkisi sunmasıdır. Diğer faydalarını şöyle sıralayabiliriz:

 • Su taşıyarak cildi içeriden nemlendirir
 • Cildin elastik yapısını korur ve yumuşak bir yapı sağlar
 • Eklemlerin daha rahat hareket edebilmesini sağlar
 • Hücrelere su taşıdığı için dokuların yenilenmesine katkı verir
 • Reflü ve benzeri mide problemlerinde tedavisinde kullanılır
 • Lens kullanmanın bir sonucu olarak yüzeydeki sürtünmenin ve göz pınarlarında kuruluğun tedavisinde kullanılır
 • Antioksidan etkisi yaratarak cilde zarar veren bakterilere karşı korur
 • Antibakteriyel yapısı sayesinde vücuttaki yaraların daha hızlı iyileşmesine; sivilce, akne ve ciltte oluşan leke sorunlarının tedavisinde kullanılır
 • Parlak, pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt sunar
 • Yaşlandıkça azalan hücre yenileme hızını artırır

Kimler Dolgu Uygulamaları Yaptırır?

Bu uygulamalar vücudun belirli bölümlerine göre türlere ayrılmıştır. Her bölgenin dolgu uygulaması farklılık gösterebilir.

 • Alın kırışıklıkların giderilmesi için: Hastaya lokal anestezi kremi sürülür. Ardından çizgilerin altına veya kırışık bölgenin içine hyalüronik asit enjekte edilir.
 • Göz altı torbalarının kaybedilmesi için: Kişinin göz altında bulunan torbalanma ve mor halkaları kaybetmek için hyalüronik asit bazlı ışık dolgusu kullanılır.
 • Elmacık kemiği belirginleştirmek ve yanak doldurmak için: Yüzün zamanla dikdörtgen bir yapıya dönüşmesi üzerine yapılan bu operasyonda, yüzün üst kısmının daha geniş, elmacık kemiklerinin daha belirgin ve dışa dönük olması sağlanır.
 • Burun ve ağız çevresindeki çukurların ve ince çizgilerin yok edilmesinde: Nazolabial Dolgu sayesinde yüzdeki yaşlı ve yorgun ifade yok edilir.
 • Dudak hacimleştirmek için: Dudak kırışıklığı ve renk solmasının önüne geçmek için dudak köşelerine hyalüronik asit enjekte edilerek dudaklar daha yukarı kaldırılır, hacim ve renk kazanırlar.
 • Elastik ve şık bir çeneye kavuşmak için: Jawline Dolgu olarak da bilinen bu yöntemde, yaşlanmanın bir sonucu olarak çene, gıdı ve boyun bölgesinde yaşanan elastikiyet kaybı geri kazandırılır.

Dolgu Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Dolgu uygulamaları 15 ila 30 dakika arasında sürmektedir. Hasta, operasyondan hemen sonra normal yaşantısına dönebilir. Enjeksiyon yapılan bölgede hafif kızarıklık ve şişlik görülmesi normaldir. Bu durum 1-2 gün içerisinde tamamen geçecektir.

Dolgunun kalıcılığı ise kişinin cilt yapısı ve tedavinin kalitesine bağlı olarak 9-18 aya kadar sürmektedir.

Detaylı Bilgi ve Randevu İçin:
Telefon : 0530 843 21 41
WhatsApp : 0530 843 21 41
Instagram : @doc.dr.erkanesen

Kocaeli Dolgu Uygulamaları | İzmit Dolgu Uygulamaları

Whatsapp
Hemen Ara